Grey, očami čitateľky.

Autor: Zuzana Zajacová | 16.2.2016 o 11:34 | Karma článku: 3,80 | Prečítané:  1248x

Pred niekoľkými mesiacmi, som čítala trilógiu „päťdesiat odtieňov sivej“. Už je tomu rok, možno aj dva. Pokúsim sa vyjadriť svoj laický názor a moje pocity, ktoré vo mne táto kniha zanechala. Takže idem na to.

Prvá časť bola fajn, niečo nové, svieže, taká rozprávka pre každú ženu, dobre možno nie pre každú, ale verím že väčšina z nás sa nechá rada uniesť do ríše snov , taká rozprávočka pre dospelých. Druhá časť? Čítala som ju zo zvedavosti, čo bude ďalej, ako to dopadne? V tejto časti bolo ešte pár pasáži, či odsekov, ktoré to 600 stranové čítanie trocha okorenili a prebralo ma to k životu. Tretí diel, pravdupovediac: nuda.

No a teraz táto kniha, očami Christiana. No nebudem vás naťahovať. Podľa mňa sú to vyhodené peniaze. Kniha má taktiež niečo okolo 600 strán, teda 556. V niektorej knihe z tej trilógie bolo pár strán, z jeho pohľadu. Týchto pár strán bolo napísaných, ale vtipne, taký mužský pohľad na vec. Bolo to zaujímavé a preto som od tejto knihy čakala viac.

Celá táto kniha je jedno nezaujímavé čítanie. Z tých cca 600 strán je možno 450 jedno veľdéjà vu. Väčšina obsahu je to isté, čo bolo písané v prvej časti. Teda máte pocit, že čítate knihu znova, trochainak napísanú, ale znova tú istú. Rozhovory, e-maily, čokoľvek. Sem- tam je to okorenené jeho myšlienkami, jeho postojom, či pocitmi. No nemôžem si pomôcť chýba tomu šťava. Pripadá mi to, ako kopírovanie svojho vlastného diela za účelom zárobku a keďže tam nebol zachytený celý obsah trilógie, dovolím si tvrdiť, že to bude mať pokračovanie. Žiadne prekvapenie, žiadny neočakávaný zvrat, či čokoľvek, čo by ma mohlo, ako čitateľa nadchnúť. Je pravda, že si už nepamätám detaily z prvej časti, ale v tejto knihe ma asi najviac prekvapila, časť s tampónom, hodeným to toalety. Pre pána, veď žijeme v 21.storočí, kto už len toto dnes robí? Na to existujú smetné koše. A ako žena si dovolím tvrdiť, že kúpanie sa s mužom vo vani počas „svojich dní“ nepovažujem za romantiku, ani rozkoš. Jedine, ak by ten chlap bol upír...:) Takže presne také vnemy vo mne zachovala táto kniha. Čo, ale isto viem, ďalší diel si nekúpim.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?